Інформація

1.ПРАВИЛА БУДОВИ І БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛІФТІВ

2.ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ ЛІФТІВ

3.ПОЛОЖЕННЯ ПРО СИСТЕМУ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛІФТІВ

 

 

 

 

Терміни та визначення

-власник ліфта: Власник (власники) будинку (споруди) або його частини, в яких знаходиться ліфт, власники приміщень в багатоквартирному будинку на праві спільної часткової власності, організації, в господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться будинок (споруда) 
-кваліфікований персонал з технічного обслуговування ліфтів: Співробітники організації, які пройшли професійну підготовку та мають досвід роботи з технічного обслуговування ліфтів, забезпечені необхідними інструкціями з технічного обслуговування ліфтів.
-монтажник: Фізична або юридична особа, яка виконує монтаж ліфта на об'єкті, що приймає на себе відповідальність за безпеку змонтованого на об'єкті ліфта перед введенням в експлуатацію.
-організація з технічного обслуговування: Спеціалізована ліфтова організація, предметом діяльності якої є здійснення робіт з технічного обслуговування ліфтів.
-огляд ліфта: Періодична перевірка справності обладнання і функціонування ліфта.
-виробнича інструкція: Документ, який регламентує діяльність персоналу організації з технічного обслуговування ліфтів, що розробляється цією організацією на основі інструкції з технічного обслуговування виробника з урахуванням особливостей умов експлуатації.
-технічне обслуговування ліфтів: Комплекс операцій з підтримки безпеки і працездатності ліфта і його вузлів після завершення монтажу на об'єкті використання протягом всього життєвого циклу

Приклади типових перевірок ліфта при технічному обслуговуванні
Частина ліфта яка підлягає перевірці Перевірка
Загальна Чистота всіх компонентів. Усунення пилу і корозії
Натяжний пристрій Вільне переміщення і функціонування. Рівність натягу канатів. Електричний вимикач (при наявності). мастило
Буфера Рівень масла. Мастило. Електричний вимикач (при наявності)
Приводний механізм Знос підшипників. Знос зачеплення. Система гальмування. Знос частин гальма. Точність зупинки кабіни
Уловлювачі Вільний рух частин уловлювачів, знос. Мастило. Кріплення. електричний вимикач
Канати Знос, подовження, натяг. Мастило (в тих випадках, передбачена)
Двері шахти Робота замків. Вільний рух стулок. Стан напрямних стулок. Зазори в дверях. Троси, ланцюги або ремені (при наявності). Аварійний пристрій відмикання. мастило